KARATAŞ

Alışveriş merkezinden başka bir kare..Size zamanla diğer bölümlerinide elimden geldiğince tanıtmaya çalışacağım

 

 

Burası altta girişi gözüken alışveriş merkezinin iç bölümü.

 

 

 

 

Dediğim gibi yerleşim yeri yeni olunca sürekli olarak alışveriş merkezleri eklenmekte..Ve çok hızlı bir şekilde ilerlemekte..

 

 

Orta göbeğin tam köşesinde sağlık ocağımız bulunmakta..Ben ve kızlarım o kadar çok ziyaret ediyoruzki..İnanılmaz.Ama artık caminin yanına yeni bir sağlık ocağı yapılıyor.O kadar yakınki..Yinede Allah sağlıklar nasip etsin değilmi?

 

Adı üzerinde Karataş denmekte.E simgeside tabi ki karataş olur..Burası tam göbek..Burda Karataş 2 kısma ayrılıyo..1.ve 2. bölge olmak üzere.Burası bizim eve yaklaşık 3 durak kadar bir mesafe..Buraya Karataş denmesinin sebebi genelde inşaat için yapılan çalışmalarda kara kara büyük taşların çıkması..Karataşlardan genelde bahçe duvarları ve mezarlarda yapılmakta.

 

Caminin daha ilerisinde yollar üzerinde binalar sıralanmakta.

 

 

 

 

 

 

Camimiz en fazla 5 yıllıktır..Yeni yapıldı.Ben her evresini gördüm diyebilirim..En güzel yanı bayramlarda oluşan kalabalıkları görmek:)

 

 

         Caminin  başka bir görünümü

 

 

 

 

Size birazda Antebi tanıtmak istedim..Sanırım batı kesiminden çok kırsal ve gelişmemiş gözüküyo olabilir..Ama ben bunun doğru olmadığını bildiğim için yavaş yavaş size resimlerle bu güzel şehrimizi anlatmak istedim..İlk olarak bizim evin köşesinden başladım diyebilirim..Karataş yeni kurulan bir yerleşim yeri.Ama asla gecekondu tipi binalar yok..Gayet planlı siteler geniş bahçeler içinde.Havası acaip güzel..Kışın rüzgarı sizi uçursada güzel güzel ıslık çalsada acaip güzel bir yer..En azından ben çok seviyorum..Burası benim eve çapraz düşen camimiz.Benim mutfaktan çok rahat gözükmekte..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !